
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 990.6 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 2.95 dB |
| Bandwidth | 100 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1224
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16080
Ext.Price$0.16080
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16080 | $0.16080 |
| 10 | $0.14334 | $1.43340 |
| 50 | $0.12778 | $6.38900 |
| 100 | $0.11133 | $11.13300 |
| 500 | $0.09700 | $48.50000 |
| 1000 | $0.09089 | $90.89000 |
| 3000 | $0.08516 | $255.48000 |
